Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

„Obyčajný biznis“ verzus „Obyčajná politika“. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Infláciu nepotrebujeme zohladňovat pre tento výpočet, ....
stačí si povedať, že platba je v parite kúpnej sily identická. Pán Kouřil sa ale so svojimi číslami doteraz neozval. Bohvie prečo? Ak sa neozve, tak dodám čísla sám, dokonca som to našiel vypočítané z INEKO. Je to ozaj dobrý "biznis"!
kja
< 1 2

350000

dakedy davno som to vyratal a uverejnil na blogu...http://ciupa.blog.sme.sk/c/3444/Dochodok-4-OPRAVA-350-000-sk-pre-dochodkovu-spravcovsku-spolocnost.html
 

ja som si to tiez preratal...

ale s konštantným príspevkom, pretože, nie je potrebné zohľadňovať infláciu, stačí uvažovať, že v parite kúpnej sily sa to nebude meniť. Dospel som k podobnému výsledku ako na tomto linku http://www.blisty.cz/art/22450.html.
Zaujímavé je len, že pán Kouřil sa už neozval, hoci som presvedčený , že on vie najlepšie, ako to vyzerá.
Je to bomba kšeft mať zabezpečený príjem takých 15 % (alebo 20% vložených prostriedkov) spravovaných prostriedkov a to bez akéhokoľvek rizika. Obávam sa, že o tom väčšina diskutujúcich nemá ani šajnu. No ale teraz to až do budúcej debaty aj tak nikto nečíta, však pán Kouřil?
 
Hodnoť

Som rada, že nie som ovca

a chvalabohu nie som ani "pes". Aj keď pes sa tiež môže stať ovcou, ktorú stačí pekne viesť a nahučať jej do hlavy čokoľvek, len keď je to tendenčné a hlavne proti všetkým rozmýšľajúcim ľuďom, tak na takýchto tiež spoluobčanov sa mi skutočne nechce prispievať a ani za sto rokov sa nebude chcíeť. Štekať, keď niekto odcituje veľkého finančíka (rozumej p. riaditeľa Sociálnej poisťovne), ktorý ani nevie definovať, čo by vlastne chcel zmeniť, ale vie, že to treba zmeniť, lebo zoštátnením mojich peňazí sa zachráni naše zdravotníctvo alebo školstvo to je fakt frajerina. A odkiaľ teda potom budú peniaze na dôchodky z I. piliera keď p. Bernátek sa tvári, že spasí školstvo a zravotníctvo? Ale to je pre psa asi vedľajšie. To by chcelo myslenie...
Ale poďme k veci...
1,5 mil. občanov z piatich miliónov je veľa rozumných ľudí, ktorí pochopili, čo je správne a rozhodli sa. Prečo teraz niekto silou mocou chce hovoriť o ich nerozume, nesamostatnosti a neschopnosti sa správne rozhodnúť. To považujem priam za drzosť. Ich voľba je ich vlastná voľba a verím, že si za ňou stoja a budú stáť. Že si nenechajú zobrať to, čo je ich. Vsádzam na ich rozum. Zároveň by som si želala, aby nám dokázali páni, na ktorých platy sa tiež všetci skladáme a 150 z nich sa nás pozerá z hradného kopca , že majú aj iný zámer a nie len ten jeden, zničiť všetko čo je úspešné. A to len preto, že to nevymysleli sami. A preto, že je to dobré aj pre normálnych ľudí.
Držím palce DSS-kám a osobne p. Kouřilovi, ktorý má odvahu sa ohradiť proti hlúposti

 

cez 200 tisic ludi

investovalo svoj majetok do 4 najvacsich nebankovych subjektov.

" Prečo teraz niekto silou mocou chce hovoriť o ich nerozume, nesamostatnosti a neschopnosti sa správne rozhodnúť. To považujem priam za drzosť. Ich voľba je ich vlastná voľba a verím, že si za ňou stoja a budú stáť. Že si nenechajú zobrať to, čo je ich. Vsádzam na ich rozum."

 

 

mily psik, myslim, ze by som nehovoril o nerozume a nesamostatnosti ale o ziskuchtivej blbosti. bola to ich vlastna volba a nech si nesu nasledky. ja som tam mohol ist tiez ale nesiel som, nie som padnuty na hlavu aby som naletel takym nerealnym slubom. a nech si nedaju zobrat to, co je ich-poucenie. nemas na co vsadzat, v tomto pripade hovorit o rozume???!!!
 

ved ziskuchtivost

bolo jedine, co hnalo ludi do 2. piliera.
 

 

a mimochodom, hore si zacal tarat nezmysly. ked ti ich vyvratili, tak si uz neodpovedal, rozumne si prestal branit svoj nezmyselny vyplod. ale pre istotu si zacal o dalsej blbosti ktora sa vobec netyka temy clanku.
 

nevidim ziadne

vyvratenie - a nezacal som inu temu, iba som na priklade ukazal, ze argumentacia poctom reklamou a propagandou zblbnutych ludi je hlupost.
 
Hodnoť

a možno by bolo zaujímavé

sa spýtať pán Bernátka, ako hospodári so svojim vlastným majetkom. Či sa zaoberá aj investovaním a ak áno, na aké dlhé obdobie - podľa jeho hodnotenia schopnosti odhadovať výkonnosť fondov, vývoja akciových trhov asi je chudobný ako kostolná myš, lebo čo ak by investoval 5 korún a zrazu by padli nejaké ďalšie dvoj, troj...ičky a on zle odhadol to veľké riziko?
A vlastne veď aj nehnuteľnosť môže vyhorieť, zlato a peniaze niekto ukradnúť tak načo vlastne uvažovať čo bude zajtra, treba sedieť tichúčko v kúte a čakať na nejakú hrôzu...
ale svet a život je o niečom inom, aspoň pre ľudí, nie však pre ovce...
 

< 1 2

Najčítanejšie


 1. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 6 671
 2. David Toth: Nekompetentná Firma OĽaNO 4 428
 3. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 3 305
 4. Martin Ondráš: Africký mor všade kde sa pozrieš a zodpovedný mlčí 3 253
 5. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 3 096
 6. Karolína Olšavská: Dve sestry alebo Kam môže dospieť zlo zasiate rodičmi 1 715
 7. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 1 612
 8. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 1 570
 9. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXIII 1 230
 10. Miroslav Ferkl: Pumpa nie je žiadna žumpa! 1 122

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 2.
 2. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 1.
 3. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 4. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 5. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 6. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 7. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 8. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 9. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 10. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva


Už ste čítali?